***

Prý se lidé dělí na ty, kteří mají rádi kočky, a na ty, co preferují psy.
Naše rodina vždy patřila k typickým kočkomilům. U rodičů jsme už od dětství měli domácí kočičku. Na vysoké škole jsem adoptovala z útulku odrostlou Barbuchu, která nám bohužel po několika letech umřela na selhání ledvin, Petr pak obohatil naši nově vzniklou rodinu mourovatou Nisi a Číčou, přivezenou až z Afriky, kde krátce pracoval na ambasádě. První společná kočina ale byla siamská Mia následovaná po roce blue-point kocourkem Hakuem. Naše siamská dvojice se s námi zabydlela v rodinném domku na bývalé viniční stráni na hřebeni Turbovického hřbetu, který si postupně rekonstruujeme.

*

Oba naši milovaní siamáčci byli bez PP, jak jsme ale k problematice přičichli, pochopili jsme, že množitelství nechceme podporovat. Když jsme o obě kočičky, které jsme nechali chodit volně ven na zahradu, přišli krátce po sobě pravděpodobně vinou přehnaně aktivního myslivce v sousedství, pochopili jsme, že moderní svět není nakloněn kočičí touze po volnosti, a to ani když člověk žije téměř na samotě, daleko od silnic. Rozhodli jsme se, že další kočička někdy v budoucnu bude pouze domácí a z prověřeného registrovaného chovu.

Na podzim roku 2008 jsme se rozhodli, že do naší rodiny přivedeme psa. Pak jsme zjistili, že to o kočkách a psech je fáma – po všech stránkách. Jako by barzoj byl to, co nám vždycky chybělo. Brzy za Mátkou následovali další a v roce 2011 jsme se po několika letech plánování vydali za svým snem a přivezli si z USA nádhernou fenečku Boots. V roce 2012 jsme pak odchovali náš první vrh barzojů.

*

V roce 2010 nás naše kočičí touha dostihla a my jsme se rozhodli přivézt do rodiny znovu kočičku. Volba padla na hrdé plemeno mainská mývalí. První přišel kocourek Karamel, který byl na jednu stranu naplněním všech našich představ a navždy z nás udělal milovníky a obdivovatele mainek, na druhou stranu nám přinesl veliké starosti kvůli svému zdravotnímu stavu.

Layla a Astral

Jsme velmi šťastní, že z něj vyrostl krásný kocour s úžasnou povahou, který si kolem tlapky omotal nejen nás, ale i všechny návštěvy, do chovu jej ale nezařadíme, protože se obáváme přenosu jeho zdravotních obtíží na potomstvo. Karamelek zůstává s námi jako ten nejúžasnější mazlík. V roce 2011 jsme si přivezli kočičku Laylu od Věrky Brzákové z CHS Look of Lynx. Získali jsme nejen nejen krásnou holčičku, ale také přátelství laskavé a moudré chovatelky, a za to jsme moc a moc vděčni.

V roce 2012 jsme odchovali první vrh mainek, ve kterém se narodil jeden nádherný černý chlapeček Astral Darkness from Izironk. Rok 2013 nám přinesl vysněnou nádhernou princeznu Macešku – Pansy Look of Lynx, která se k nám přestěhovala díky neskutečné laskavosti naší kamarádky Věrušky (CHS Look of Lynx) a brzy také její 4 miminka, náš B-vrh.

Maceška a Banshee

 

 


Děkujeme panu Vladimíru Šlechtovi za svolení použít jako název naší CHS jméno Izironk z jeho knih.